Gemlik Otobanında Uyuşturucu Baskını

Gemlik Otobanında Uyuşturucu Baskını

Gemlik Otobanında Uyuşturucu Baskını

Gemlik Polisi İstanbul Bursa otobanında tedbir aldı, uyuşturucu yüklü araç ateş edilerek durdurulurken, 4 kişi gözaltına alındı. Piyasada en pahalı uyuşturucu madde olduğu ve esrardan özel olarak üretilen shank maddesi ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre Gemlik ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, Bursa İstanbul yolu üzerinde bulunan bir dinlenme tesisinde ve çevresinde Gemlik ilçe jandarma komutanlığı timlerininde desteğinde önlem alarak uyuşturucu satıcılarını beklemeye başladı.
Aracın Lastiklerine Ateş Ettiler
Gemlik gişeleri çıkışında bekleyen Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, çıkışta bulunan dinlenme tesisinde uyuşturucu pazarlığı yapan şahıslara şok bir baskın düzenledi. Uyuşturucuyu getirdiği tahmin edilen İ.K. isimli şahısın farklı bir otomobille kaçmaya çalıştığını fark eden Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aracı durdurmak için lastiklerine ateş etti. Tam hareket ettiği esnada açılan ateşte lastikler inerken, 500 metre ancak gidebilen İ.K. polisler tarafından yaya olarak kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakalandı.
Beraberinde tesiste pazarlığın içinde olan U.A, G.Ö. ve H.G. de gözaltına alınarak Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Kaçmaya çalışan İ.K.’nin aracında yapılan aramada farklı poşetlere ayrılmış Shank adı verilen uyuşturucu ele geçirildi. Beraberinde otomobilde yapılan aramada silah şarjörüne de rastlandı.
Güvenlik Kameralarına Yansıdı
Olay güvenlik kameralarına yansırken, Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, aynı zamanda çevrede bulunan vatandaşlara herhangi bir zarar gelmemesi adına yaptıkları çalışma da gözler önüne serilmiş oldu. Yakalanan zanlılar, Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. İstanbul kökenli olduğu öğrenilen zanlıların, sorgusu devam ediyor.
Emniyet güçleri, Gemlik halkının polis in yanında oldugunu Uyuşturucuyla mücadelede katkıların büyük olduğunu suçla mücadele konusunda kendilerine yardımcı olmalarına devam etmelerini en ufak bir şüpheli durumda 155 polis ve 156 Jandarma ihbar hatlarını aramalarını istiyoruz dendi.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir