Gemlik’te 200 bin liralık Vurgunda Terzi Kadın Gözaltında

Gemlik’te 200 bin liralık Vurgunda Terzi Kadın Gözaltında

Gemlik’te iki gün önce meydana gelen ve yaklaşık 200 Bin TL değerinde dövizin kaybolması olayında terzi çırağı olan zanlı yakalanarak gözaltına alındı.
Terziye Verirken Parayı Pantolununda Unutmuş
Alınan bilgiye göre adının açıklanmasını istemeyen ve Yurt dışında yaşadığı öğrenilen bire kişi pantolonunu terziye verdi. Pantolonunun içinde 200 Bin Türk Lirasına karşılık gelen sterlini de unutan mağdur vatandaş, terziden aldığı pantolonunun cebinde parasının olmadığını fark edince, Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurdu.

Takip Sonrası Ev Baskını
Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından yapılan araştırmada, terzinin yanında çalışan E.Y.K. isimli kadın üzerinde şüpheler artarken, Polis ekiplerinin takibi sonrasında zanlının paranın bir kısmı ile altın aldığı öğrenildi. Kuyumcuya da farklı isim veren zanlının Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kimliğinin tespit edilmesinin ardından evine yapılan baskında, çalınan dövize yakın değerde altın ve Türk Lirası ele geçirildi.
Zanlı Tutuklandı
Gözaltına alınan E.Y.K.’nın Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgusunda suçunu itiraf ettiği öne sürülürken, paranın bir kısmı ile borçlarını ödediğini, bir kısmını da harcadığını itiraf ettiği öğrenildi. Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından Gemlik Adliyeye sevk edildi. Yakalanan paraların, mağdura teslim edilirken, soruşturma sürdürülüyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir