Gemlik’te bin polisle şafak operasyonu…

Gemlik’te bin polisle şafak operasyonu…

Gemlik ilçe emniyet ekiplerinin yanı sıra, Bursa narkotik polisi, çok sayıda adrese bin polisle şafak operasyonu düzenledi. Gemlik’te yapılan operasyonda özel harekat kapıları kırarken narkotik polisi evleri didik didik aradı. Operasyonda gitar içine saklanan uyuşturucu bulundu.

Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Gemlik ilçesinde çok sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Bin polisin katılımıyla gerçekleşen operasyonda özel harekat polisleri şüpheli evlerin kapılarını koçbaşıyla kırarak içeri girdi. Evlerde güvenlik önlemi alan özel harekat polisinin ardından içeri giren narkotik polisi evleri didik didik aradı.     Operasyonda bir evde gitar içinde uyuşturucu ele geçirildi. Sabah erken saatlerde başlayan operasyonlarda narkotik köpekleri de katılırken adreslerde aramaların devam ettiği ve çok sayıda gözaltı olduğu öğrenildi.

Bin polisin görev yaptığı operasyonlarda, uyuşturucu aramasında köpekler de kullanıldı. Aynı zamanda baskın yapılan adreslere, drone ile de takip sağlandı. Operasyonda çeşitli uyuşturucu maddeler, tüfek, tabanca ve fişekler de ele geçirildi. Farklı adreslerde yapılan operasyonlar ve öncesinde yapılan çalışmalarda, gözaltına alınan şahıslar Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir